OZON SAUNA

OZON SAUNA NEDİR?
Ozon sauna özel olarak hazırlanmış cihazların içerisinin ısıtılarak üç oksijen atomundan oluşan ozon gazının deri yoluyla vücuda verilerek tedavi edilmesidir.
Saunanın ter bezlerinin uyarılmasıyla cildin eliminatif, detoks ve temizleme kapasitesini arttırdığı gibi kan dolaşımının artması nedeniyle sağlıklı cilt tonu ve dokusunu da teşvik eder.

Buharlı saunanın ozonla kullanılması buharın vücudu çevrelemesi ve ozonun deri yoluyla girmesine izin verir. Nemli ısı ozonun cildin kan dolaşımına, yağ ve lenf dokusuna gitmesine izin veren gözenekleri açar. Toksinlerin lenf dokusunu temizlemek çok önemlidir ve bunu gerçekleştirmek için ozon / buhar saunası en kolay ve en iyi yoldur.

OZON SAUNA NASIL UYGULANIR?
Bu cihazda ısı, derinin 4-6 santimetre altına kadar etki ederek yağlanmaları ve toksinleri parçalıyor. Böylece gözeneklerin açılmasını sağlayarak dışarıya tahliyesini mükemmel bir biçimde gerçekleştiriyor. Bu derinlikte ozon gazı kan ve lenf sistemlerine dahil olarak tüm vücuda yenileme, anti-aging ve zayıflama etkisi yapmaktadır. Ozon cihazı olan sauna özel bir ünite, kabin içerisinde boyun altından başlayan bölgeye düşük dozda ısınmayla birlikte ozon gazı verilmesi işlemidir.