ALLOBLAST KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

ALLOBLAST tam da covid aşıları ile birlikte artık biyoteknoloji çağının içinde olduğumuzu, hücresel ve gen tedavileri ile dokularımızı organlarımızı onarmaya başladığımızı, bilim-kurgu olarak izlediğimiz filmlerin artık yaşanabilir olduğunu bize ispatlayan rekonstrüktif ve dermatoloji alanında tırnak içinde belirtiyorum “yeniden doğuş “un anahtarı diyeceğimiz anti-aging uygulamasını Türkiye’de ilk defa bize sunuyor.

Şu ana kadar anti-aging uygulamalar içerisinde doğal, yan etkisiz, sadece botox-dolgu gibi geçici süreli görünümü düzeltme amaçlı olmayan, orta ve uzun vadede cilt kalitesini arttıran anti-aging uygulamasının Fibrocell hücresel tedavi yöntemi olduğunu hepimizi ogrendik ve deneyimledik. Fibrocell yaklaşık 12 yıldır on binlerce hastada uygulandı ve uygulanmaya da devam ediyor.

Alloblastl; 12 yıllık deneyimin ve hasta geri bildirimlerinin sonunda 6 yıllık ar-ge çalışmaları ve milyon dolarlık yatırımlar ile alanında uzman biyomuhendisler, moleküler biyologlar ve diğer kök hücre bilimcileri ile geliştirildi ve “ilk seanstan itibaren, çok daha kısa surede, tamamıyla doğal ve yine yapay veya sentetik hiçbir madde içermeden, sadece yeni doğan bebeklerin sünnet derilerinden özel tekniklerle elde %100 fibroblast hücrelerinden” oluşmaktadır. Peki nedir Alloblast’in avantajı ve onu bu kadar iddialı yapan şey?

Şu an teknolojinin anti-aging hücresel uygulamalarında geldiği son nokta budur….

Yeni doğan çocuklardan elde edilen ve laboratuvar ortamında üretilen bebeksi demiyorum direkt bebek cildinin genç, dinamik, yıpranmamış, yorulmamış, güneşle dahi tanışmamış fibroblast hücrelerini cildinize direkt yerleştirebileceğimiz ve bununla çok hızlı bir şekilde cilt kalitesini, arttırarak çizgilerinizden, mat, donuk cilt dokusundan kurtulabileceğinizi ve bebeksi cilde dönebileceğinizi müjdelemek istiyorum. 

Başkasının hücresini kullanabilir miyim? Doku uyumu gerekmiyor mu? Kanser olur muyum?

-Belirli hücrelerde ve belirli safhalarda hücrelerimiz henüz kişiye özgü kimliklerini kazanmamış olurlar. Yani henüz hala kimliksiz formda olup herkeste kullanılabilir olurlar. Mesela göbek kordonundan elde edilen mezenkimal kök hücreler gibi. Yeni doğan sünnet derisinden elde fibroblastlar da erken safhada henüz kimlik kazanmamış olurlar ve bu nedenle herkeste güvenle uygulanabilirler. Tabii ki burada ayrıca birtakım testler özel kök hücre laboratuvarları tarafından yapılarak ayrıca doğrulanmaktadır.